היהודים המוסלמים של ג'יי סטריט, או למי, לעזאזל, שייכת המדינה הזו ?

http://www.haaretz.co.il/n…/world/america/.premium-1.2712046

"הציונות" תוארה לא אחת כ"מהפכה מתמדת", ואכן היא מציגה לנו חדשות לבקרים חידושים מפליגים. אחד מהם הוא חברותה של אמנה פארוקי, מוסלמית, באירגון ג'יי סטריט אף מינוייה לראש אגודת הסטודנטים של הלובי היהודי־ליברלי.
על פי דף הבית שלו ארגון ג'יי סטריט הוא ארגון "ציוני". אינני יודע בדיוק מהי "ציונות", אך אני מניח שהמשמעות המקובלת היא שישראל היא מדינת העם היהודי ובתוקף זה היא שייכת גם ליהודי ארצות הברית, שארגון ג'יי סטריט מהווה פלג מהם. על העוות לפיו ישראל נתפסת כמדינה של אנשים שאינם אזרחיה, מחד גיסא, ולא כמדינה של אזרחיה, מאידך גיסא כבר כתבתי רבות. היהדות הינה דת אוניברסאלית, כלומר היהודים הם בנים ובנות של אומות שונות, מחד גיסא, ואפשר להיות יהודי טוב בכל מקום, מאידך גיסא. בזכותו של ג'יי סטריט "הציונות" צועדת צעד נוסף ולא בלתי צפוי לקראת האוניברסליזציה המוחלטת של ישראל. כלומר לא רק יהודי ארצות הברית מוזמנים להשתתף בחגיגה, אלא גם המוסלמים, ואם נחיל את העקרונות הליברליים של שוויון ללא הבדלי דת גזע ומין שהארגון ג'יי סטריט מחוייב להם, הרי כולם מוזמנים. בקיצור ישראל שייכת ל"כווולם". יש לראות כאן שבעצם ג'יי סטריט מגייר את פארוקי, כלומר הופך אותה לבת ה"עם היהודי" מבלי שזו תצטרך להמיר את דתה. הגיור הזה מתאפשר בשל "הציונות" או בשל הפוליטיזציה של היהדות. אם היהדות היא אכן "עם", הרי חלים עליה גם חוקי הדמוקרטיה והליברליזם של ג'יי סטריט וכולם יכולים להיות חברים שווים בו, גם לא יהודים.
אמרתי שישראל שייכת ל"כווולם". בעצם, לא בדיוק, שכן בעוד המוסלמים והנוצרים האמריקנים יכולים להיות שותפים לעמה של ישראל באמצעות חברות ב ג'יי סטריט, הרי הדבר מנוע מנוצרים ומוסלמים ישראלים , שכן ישראל אינה מכירה בקיומה של אומה ישראלית שבה חברים בנים ובנות ללא הבדלי דת גזע ומין. ואולי נמצא כאן בעצם פתרון לבעיית השוויון של ערביי ישראל: עליהם להצטרף ל-ג'יי סטריט.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s